Skip to content

Monthly Archives: Listopad 2011

Nówka sztuka sprzed 40 lat

Niektórzy pamiętają, a niektórzy tylko słyszeli, o „starych, dobrych czasach”, gdy jedynym słusznym sklepem była Fotooptyka, w której materiały kupowało się spod lady. Oczywiście, tylko jeśli ktoś miał odpowiednie znajomości. Ale nawet ci najbardziej zaprzyjaźnieni nie mieli szans na zakup wyrobów czechosłowackiej Fomy czy węgierskiego Forte, będących marzeniem fotoamatorów.

Wyprzedaż książek Dederki

Jak wspomniałem w poprzednim wpisie, Fotosklepik kończy działalność. Być może, jest to ostatnia okazja, do nabycia kultowych książek Witolda Dederko: Sztuka fotografowania, Przedmiot rzeczywisty i jego obraz oraz książki Światło i cień w fotografii, a także napisanej przez Włodzimierza Barchacza i Justynę Komar książki Moja cyfrówka i ja.

Fotosklepik: wyprzedaż towaru, sprzedaż domeny

Istniejący od 2006 roku Fotosklepik kończy działalność. Z tego powodu zaprasza do niecodziennych zakupów: na każdy towar, który jest oferowany pod adresem http://fotosklepik.pl, można zaproponować własną cenę.

OFFO 2011

W sobotę, 5 listopada 2011 r. odbyło się w Jastrzębiu-Zdroju kilka imprez w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej, czyli OFFO. Wbrew pozorom powyższe zdjęcie nie obrazuje postrzegania świata przez Offowicza o czwartej nad ranem…

Pszczyna 2011

– Tatusiu, dlaczego mamusia jest biała, ty jesteś biały, a ja jestem czarny…? – Ech synu… to był taki plener, że ciesz się, że nie szczekasz! Stary dowcip? Może. Ale jakże życiowy! Z rozrzewnieniem wspominam czasy, gdy nie było forów, a jedyną grupą niusową było pl.rec.foto; na plenery organizowane przez członków tej grupy potrafiło przyjechać […]